Rezerwuj online

Rezerwuj online Sprawdź dostępność

Podaruj Prezent

Zobacz
więcej
 
 
Zwiń stronę

Pałac pełen historii

Posłuchaj krótkiej opowieści o długiej historii Pałacu Brzezina.

Wszystko zaczęło się w pierwszej połowie XVIII wieku, kiedy właściciel majątku Brzezina von Heermann zbudował tu reprezentacyjny barokowy budynek o wnętrzu skrywającym dzieła sztuki i złocone meble. Kilkadziesiąt lat później Pałac doczekał się pierwszej przebudowy, by na początku dwudziestego stulecia zatracić swój charakter na rzecz klasycystycznych kształtów i wzbogacić się o przepiękny park z dumnymi dębami i zachwycającymi platanami. Jak głosi legenda w północno-wschodniej części tej zielonej oazy usypano pagórek, gdzie pochowano ulubionego rumaka jednego z właścicieli.

Pałac "ludowy"

Po wojnie Pałac przestali odwiedzać hrabiowie, damy w pięknych sukniach i okoliczna szlachta, a zaczęli... uczniowe, ponieważ w 1958 roku budynek zamienił się w szkołę. Chłopcy w mundurkach i dziewczęta ze wstążkami we włosach, w przerwach pomiędzy lekcjami przechadzali się po parkowych alejkach, pomiędzy 100-letnimi drzewami oraz dookoła pałacowego stawu.

Teraźniejszość zakochana w przeszłości

Dziś nasi Goście wypoczywają w pałacu, którego stylowa architektura odzyskała dawną świetność, a wystrój wnętrz łączy klasyczne elementy z nowoczesnym designem. A Park? Przetrwał wojenne zawieruchy i znów zachwyca niepowtarzalną, romantyczną atmosferą.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij